Data założenia postępowania: 2022-04-15
Prośba o oszacowanie wartości zamówienia
Przedmiotem szacowania wartości zamówienia jest kompleksowa usługa zorganizowania oraz przeprowadzenia dwóch 2 - dniowych szkoleń wyjazdowych, podnoszących kwalifikacje pn. „Współpraca z rodziną biologiczną dziecka, w tym profilaktyka wypalenia zawodowego” dla 19 rodzin zastępczych (26 osób dorosłych oraz 27 dzieci) z podziałem na 2 grupy (1 grupa = 13 osób dorosłych i 11 dzieci; 2 grupa = 13 osób dorosłych i 16 dzieci)w ramach projektu „Rodzina – bezcenny kapitał”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 dla osi priorytetowej: IX. Włączenie społeczne dla działania: 9.2. Dostępne i efektywne usługi społeczne i zdrowotne dla poddziałania: 9.2.1. Rozwój usług społecznych i zdrowotnych – ZIT – Konkurs nr RPSL.09.02.01-IZ-24-229/18.
Przez uczestnika/uczestniczkę szkolenia rozumie się osobę zakwalifikowaną do udziału w projekcie „Rodzina – bezcenny kapitał”, która została wskazana do realizacji szkolenia wyjazdowego.
Szkolenie ma na celu wzrost kompetencji rodzicielskich, zapobieżenie wypaleniu zawodowemu, poprawę komfortu psychicznego, integrację ze środowiskiem rodzin zastępczych oraz poznanie siebie lepiej.
I. ZAKRES TEMATYCZNY SZKOLENIA:
Program szkolenia powinien w szczególności uwzględniać:
1. Znaczenie więzi emocjonalnych dziecka z rodziną biologiczną w kontekście rozwoju emocjonalno-społecznego.
2. Następstwa braku kontaktu z rodzicami biologicznymi.
3. Prawa dziecka przebywającego w rodzinie zastępczej do kontaktów z rodziną biologiczną.
4. Czynniki ułatwiające/utrudniające współpracę z rodzicami biologicznymi dziecka.
5. Tymczasowość rodziny zastępczej. Konsekwencje emocjonalne dla dziecka i rodziny zastępczej.
6. Granice w relacjach.
7. Schemat powrotu dziecka do rodziny biologicznej.
8. Teoria poziomów budowania relacji – ślad pamięciowy.
9. Metody poznawczo-behawioralne i ich wykorzystanie w eliminacji zachowań niepożądanych oraz kształtowaniu zachowań pożądanych wśród dzieci, młodzieży i opiekunów w profilaktyce wypalenia zawodowego.
II. CZAS TRWANIA I ORGANIZACJA SZKOLENIA:
1. Charakter szkolenia: 8-godzinne szkolenie w formie wykładu, pracy warsztatowej i treningowej. W ramach warsztatów uczestnicy/uczestniczki szkolenia otrzymają m.in. kwestionariusze i testy z autoanalizą wraz z omówieniem.
2. Szkolenie zostanie przeprowadzone z podziałem na 2 grupy (1 grupa = 13 osób dorosłych i 2 grupa = 13 osób dorosłych).
3. Szkolenie obejmuje 2 dni szkoleniowe (łącznie 8 godzin, 2 x 4 godziny dydaktyczne, 4 godziny szkolenia/dzień). Przez godzinę dydaktyczną rozumie się 45 minut zegarowych. Do czasu szkolenia nie wlicza się przerw.
4. Termin: 01.06.2022 r. – 30.06.2022 r. (w dniach sobota-niedziela) – szkolenie może odbyć się w jednym terminie dla obu grup lub w dwóch różnych terminach z podziałem na 2 grupy. Ostateczny termin wyjazdu będzie ustalony przed podpisaniem umowy.
5. Miejsce szkolenia: Beskid Śląski.
III. W RAMACH PRZEDMIOTU ZAMÓWENIA WYKONAWCA ZAPEWNI:
1. SZKOLENIE + ZAJĘCIA ANIMACYJNE DLA DZIECI
Profesjonalną kadrę niefigurującą w Rejestrze Sprawców Przestępstw na tle seksualnym, posiadającą odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie, gwarantującą prawidłową organizację szkolenia oraz zajęcia integracyjne dla dzieci podczas wyjazdu tj.:
a) dwóch trenerów na każdy dzień szkolenia, posiadających wymagane kwalifikacje i doświadczenie w przeprowadzaniu szkoleń w omawianym zakresie (specjaliści z zakresu pieczy zastępczej oraz pracy z rodziną posiadający uprawnienia do prowadzenia szkoleń oraz: wykształcenie wyższe na kierunku pedagogika, psychologia, socjologia, nauki o rodzinie lub wykształcenie wyższe na dowolnym kierunku uzupełnione szkoleniem z zakresu pracy z dziećmi lub rodziną i udokumentowany co najmniej roczny staż pracy z dziećmi lub rodziną lub studiami podyplomowymi obejmującymi zakres programowy szkolenia określony w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 9 grudnia 2011 roku w sprawie szkoleń na asystenta rodziny i udokumentowane co najmniej roczny staż pracy z dziećmi lub rodziną lub wykształcenie średnie i szkolenie z zakresu pracy z dziećmi lub rodziną, a także udokumentowany co najmniej 3-letni staż pracy z dziećmi lub rodziną).
b) animatorów czasu wolnego dla dzieci na każdy wyjazd (liczba animatorów dostosowana do ilości dzieci, w tym dostosowana do ilości dzieci, które nie ukończyły 1 roku życia, są niepełnosprawne lub wymagają szczególnej opieki) prowadzących zajęcia animacyjne dla dzieci podczas trwania szkolenia dla rodziców (uczestników/uczestniczek szkolenia), posiadających wykształcenie co najmniej średnie oraz ukończony kurs animatora i rekreacji i organizacji czasu wolnego lub wykształcenie wyższe kierunkowe dotyczące rekreacji, organizacji czasu wolnego, pedagogiki. Zajęcia animacyjne mogą odbywać się w pomieszczeniach zamkniętych i/lub na wolnym powietrzu (np. sala/sala gimnastyczna, świetlica, boisko, ścieżka zdrowia). Ostateczny przedział wiekowy dzieci zostanie podany przy podpisywaniu umowy.
2. SALE SZKOLENIOWE
2 klimatyzowane sale konferencyjne ,które są dostosowane do ilości uczestników/uczestniczek szkolenia, wyposażone w miejsca siedzące, gdzie zapewnione będą właściwe warunki BHP i przeciwpożarowe, dostęp do światła dziennego z możliwością zaciemnienia i oświetlenia sztucznego oraz zaplecze sanitarne. Sale powinny być wyposażone w laptop, rzutnik multimedialny, flipchart, nagłośnienie niezbędne do przeprowadzenia szkolenia oraz Internet.
3. NOCLEG
Hotel spełniający standardy nie mniejsze niż dla hoteli zaszeregowanych do kategorii trzygwiazdkowej, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 19 sierpnia 2004 roku, w sprawie obiektów hotelarskich i innych obiektów, w których świadczone są usługi hotelarskie (Dz. U. z 2017 r. poz. 2166).
4. ZAKWATEROWANIE
Pokoje dwuosobowe, trzyosobowe i czteroosobowe z pełnym węzłem sanitarnym – wc i natryski w każdym pokoju lub pokoje typu studio (dwa oddzielne pokoje dla max 3 osób każdy + przedpokój i łazienka we wspólnym, zamykanym pomieszczeniu). Na jedną rodzinę zastępczą przypada 1 pokój/1 studio w zależności od liczebności rodziny. Wyposażenie pokoi w jednoosobowe/dwuosobowe łóżka z pościelą. Układ pokoi, który nie spowoduje wspólnego zakwaterowania z osobami spoza szkolenia. Pokoje powinny być usytuowane na parterze, bądź piętrze (z zastrzeżeniem, że budynek będzie wyposażony w windę lub schodołaz).
5. WYŻYWIENIE
a) Bufet kawowy w pierwszym i drugim dniu szkolenia dostępny w trakcie całego szkolenia dla dzieci i dorosłych/uzupełniany na bieżąco:
- kawa naturalna i rozpuszczalna z płynną śmietanką lub płynnym mlekiem, herbata ze świeżą cytryną, cukier (bez ograniczeń),
- ciasteczka i/lub ciastka deserowe, min. 80g/1 osobę,
- przekąski słone, min. 80 g/1 osobę,
- świeże owoce (minimum 5 rodzajów, min. 250 g/1 osobę),
- soki owocowe (minimum 2 rodzaje, min. 500 ml/1 osobę),
- woda mineralna (gazowana i niegazowana, min. 500 ml/1 osobę).
b) Obiad w pierwszym i drugim dniu szkolenia dla dzieci i dorosłych (możliwy w formie bufetu szwedzkiego) składający się m.in.:
- dwóch dań gorących: zupa – rosół drobiowy z makaronem i/lub zupa pomidorowa z ryżem (min. 250 ml/1osobę/1 dzień) oraz danie główne (w tym min. 200 g mięsa: kotlet/pieczeń/rolada/1 osobę/1 dzień, min. 200 g dodatku: frytki/ziemniaki/kluski/1 osobę/1 dzień oraz zestawu surówek),
- napojów zimnych: woda mineralna gazowana/niegazowana w ilości min. 500 ml/1 osobę/1 dzień i soki owocowe: min. 2 rodzaje w ilości min. 500 ml/ 1 osobę/1 dzień,
- kawy naturalnej i rozpuszczalnej oraz herbaty wraz z dodatkami: płynna śmietanka/płynne mleko, świeża cytryna, cukier (bez ograniczeń),
- deseru (min. 200 g/1 osobę/1 dzień).
c) Kolacja w pierwszym dniu szkolenia w formie bufetu szwedzkiego dla dzieci i dorosłych, składająca się z:
- zimnego bufetu (co najmniej trzy rodzaje wędlin i trzy rodzaje serów, krojone pomidory, ogórki, chleb, bułki oraz 2 sałatki, w tym 1 z rybą),
- gorącej kolacji (co najmniej 2 potrawy),
- napojów zimnych: woda mineralna gazowana/niegazowana i soki owocowe: min. 2 rodzaje w ilości min. 500 ml/1 osobę,
- kawy naturalnej i rozpuszczalnej oraz herbaty wraz z dodatkami: płynna śmietanka/płynne mleko, świeża cytryna, cukier (bez ograniczeń).
d) Śniadanie w drugim dniu szkolenia w formie bufetu szwedzkiego, składające się z:
- zimnego bufetu (co najmniej trzy rodzaje wędlin i trzy rodzaje serów, krojone pomidory, ogórki, chleb, bułki oraz 2 sałatki, w tym 1 z rybą),
- ciepłe danie (jajecznica min. 120 g/1 osobę, parówki/kiełbaski m.in. 80 g/ 1 osobę),
- napojów zimnych: woda mineralna gazowana/niegazowana i soki owocowe: min. 2 rodzaje w ilości min. 500 ml/1 osobę,
- kawy naturalnej i rozpuszczalnej oraz herbaty wraz z dodatkami: płynna śmietanka/płynne mleko, świeża cytryna, cukier (bez ograniczeń).
Menu musi uwzględniać opcję wegetariańską oraz bezglutenową.
Uczestnicy/uczestniczki szkolenia oraz ich dzieci powinni/powinny posiadać zabezpieczone miejsce konsumpcji wszystkich posiłków, a zarezerwowane dla grupy stoły znajdować się obok siebie, w wydzielonym, zarezerwowanym dla całej grupy miejscu.
Sala szkoleniowa, miejsce noclegu oraz miejsce usługi restauracyjnej powinny być zlokalizowane w obrębie jednego obiektu.
6.TRANSPORT
Wykonawca zapewni transport dla wszystkich uczestników/czek szkolenia oraz dla ich dzieci na trasie:
· Pierwszy dzień: Świętochłowice, Centrum – miejsce docelowe szkolenia;
· Drugi dzień: miejsce docelowe szkolenia - Świętochłowice, Centrum.
Środek transportu powinien posiadać aktualne badania techniczne, dopuszczenie do ruchu drogowego oraz aktualną polisę OC i NNW. Pojazd powinien być wyposażony w sprawny system grzewczy oraz klimatyzację, a rok produkcji nie może być wcześniejszy niż 2010. Zamawiający zastrzega sobie prawo do kontroli pojazdu przed rozpoczęciem podróży przez odpowiednie służby kontroli. W razie wykazania przez organy kontroli niesprawności pojazdu, Wykonawca jest zobowiązany w ciągu 1 godziny do postawienia nowego, sprawnego pojazdu. Wykonawca jest zobowiązany także do podstawienia sprawnego pojazdu w ciągu 1 godziny w przypadku wystąpienia awarii technicznej uniemożliwiającej transport uczestniczek/uczestników szkolenia wraz z ich dziećmi.
7. MATERIAŁY SZKOLENIOWE
Każdy z uczestników/uczestniczek szkolenia otrzyma zestaw materiałów szkoleniowych wraz z długopisem. Jeden egzemplarz otrzyma Zamawiający w celu dołączenia dokumentu do akt. Wykonawca zastrzega, że posiada prawa autorskie do wydawanych materiałów szkoleniowych.
Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za zgodność merytoryczną oraz aktualność przekazanych danych/informacji w materiałach dydaktycznych.
8. CERTYFIKATY ukończenia szkolenia, imienne dla każdego uczestnika/czki szkolenia.
9. LISTĘ OBECNOŚCI
10. ANKIETY wypełnione przez uczestników/czki szkolenia, przekazane przez Wykonawcę uczestnikom/czkom podczas szkolenia. Wypełnione ankiety zostaną przekazane Zamawiającemu wraz z dokumentacją rozliczającą usługę.
11. SPRAWOZDANIE Z PRZEPROWADZONEGO SZKOLENIA
12. OBSLUGĘ RECEPCYJNĄ SZKOLENIA ORAZ OBECNOŚĆ PRZEDSTAWICIELA WYKONAWCY PRZEZ CAŁY CZAS TRWANIA SZKOLENIA
Zamawiający dopuszcza, żeby przedstawicielem Wykonawcy był jeden z trenerów prowadzących szkolenie. Wykonawca sporządzi listę obecności i przekaże ją Zamawiającemu wraz ze sprawozdaniem i ankietami.
13. UBEZPIECZENIE NNW dla osób dorosłych i dzieci
W dniu zawarcia umowy Wykonawca przedstawi Zamawiającemu (a Zamawiający zaakceptuje):
Przedłożenie dokumentu potwierdzającego ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej na podstawie odrębnych przepisów, zarówno w zakresie odpowiedzialności kontraktowej (z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy), jak i odpowiedzialności z tytułu czynów niedozwolonych za szkodę wyrządzoną przy realizacji przedmiotu umowy, w zakresie prowadzonej działalności, z sumą gwarancyjną nie mniejszą niż 100 000,00 zł (słownie: sto tysięcy złotych 00/100).
W dniu zawarcia umowy Zamawiający przedstawi Wykonawcy:
Przedział wiekowy dzieci biorących udział w szkoleniu wyjazdowym.
Po zawarciu umowy Wykonawca przedstawi Zamawiającemu (a Zamawiający zaakceptuje):
a) Harmonogram szkolenia (kwestie organizacyjne dot. godzin rozpoczęcia i planu całego dnia szkolenia)
b) Materiały szkoleniowe
c) Wzór certyfikatu
d) Wzór ankiety
Wszystkie materiały związane ze szkoleniem oraz sale konferencyjne powinny zostać oznaczone kolorowymi logotypami przesłanymi przez Zamawiającego.
COVID:
a) Szkolenie wyjazdowe pn. „Współpraca z rodziną biologiczną dziecka, w tym profilaktyka wypalenia zawodowego” musi być realizowane z uwzględnieniem rygoru sanitarnego i wprowadzonych w kraju obostrzeń. W celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestników/uczestniczek szkolenia Wykonawca wdroży odpowiednie środki bezpieczeństwa i kontroli zapobiegające rozprzestrzenianiu się COVID-19 zgodnie z ogólnokrajowymi i obowiązującymi wymogami.
b) W sytuacji wprowadzenia w kraju obostrzeń wynikających z podwyższenia zagrożenia zakażeniem COVID-19 uniemożliwiających przeprowadzenie szkolenia, dopuszcza się przesunięcie daty realizacji szkolenia wyjazdowego, jednak nie później niż do 17 lipca 2022 roku.
UWAGA!
Niniejsze szacowanie wartości zamówienia ma na celu jedynie zebranie informacji na temat kosztów zorganizowania i przeprowadzenia niniejszego szkolenia. Odpowiedź na szacowanie nie jest w żaden sposób wiążące.
Prosimy o wypełnienie i podpisanie załączonej tabelki zgodnie z pustymi polami podając wartość brutto i netto poszczególnych pozycji.
Zastrzeżenia:
- Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia zapytania o wartość szacunkową w każdej chwili, bez podania przyczyny,
- Wykonawca zobowiązuje się do podpisania umowy i wystawienia faktury VAT,
- koszty udziału w zapytaniu o wartość szacunkową, a w szczególności koszty sporządzenia szacowania wartości zamówienia pokrywa Wykonawca. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu
- złożenie zapytania o szacunkowy koszt, jak też otrzymanie w jego wyniku odpowiedzi nie jest równoznaczne z udzieleniem zamówienia przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Świętochłowicach (nie rodzi skutków w postaci zawarcia umowy).
- powyższe zapytanie nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego
- osoba uprawniona do kontaktów:
Karolina Michalska – tel. 32/707 64 40 ; email: projekty@ops-sw.pl.
Lp. | Przedmiot zamówienia | CPV/Indeks | Ilość | J.m | Miejsce realizacji | Termin wykonania | Załącznik/Link | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Usługi szkoleniowe | 80500000-9 | 1 | szt. | Czytaj |
Lp. | Nazwa kryterium | Waga kryterium |
---|---|---|
1. | Cena | 100% |
Lp. | Tytuł pytania | Data wysłania pytania | Status |
---|---|---|---|
Brak wyników do wyświetlenia |
Załączniki:
szkolenie wyjazdowe tabelka brutto netto.docx
79.85 KB 15.04.2022 - 10:08:20Waluta: PLN
Wartość poniżej kwoty określonej w PZP: Tak
Wybór oferty: Bez zastosowania aukcji elektronicznej
Termin związania ofertą: 90 dni
Możliwość składania ofert cząstkowych: Nie
Możliwość składania ofert równoważnych: Nie
Możliwość składania ofert wariantowych: Nie
1. Wykorzystujemy platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z wykonawcami.
2. Rejestracja w bazie wykonawców, przeglądanie ogłoszeń oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.
3. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade Zarejestruj się w bazie wykonawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto wykonawcy umożliwia otrzymywanie ogłoszeń od wielu Zamawiających.
4. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.
Ogłoszenie nieaktualne
Czas na składanie ofert upłynął...